طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪
http://media.comicvine.com/uploads/1/13704/287059-21684-bugs-bunny_super.jpg

غریب‌ترین خرگوش دنیای هنر، عروسکی ساخته جف کونز است. عروسکی به شکل خرگوش با پوست نقره‌ای رنگ که مانند آینه عمل می‌کند. این اثر استعاره‌ای از هنر است که....
 خرگوش حیوانی است که از مراسم مذهبی مسیحیت گرفته تا دنیای کارتون را مجذوب خود کرده است.
خرگوش گاهی به صورت حیوانی مرموز و گاهی به صورت حیوانی ستیزه‌جو به تصویر کشیده شده و همیشه هنرمندان را شیفته خود کرده است.
 
شاید زیباترین خرگوش دنیای هنر خرگوش تابلو نقاشی «مریم مقدس در کنار خرگوش» اثر تیسین باشد که در حال حاضر بر دیوار موزه لوور است. این اثر یکی از تاثیرگذارترین نقاشی‌های هنر با مضمون معصومیت و کودکی است. نکته جالب اینجاست که این خرگوش در تابلو هیچگونه ارجاع دینی و علاوه بر آن ربطی به موضوع تناسخ ندارد.
در این اثر درحالیکه مریم مقدس عیسی کودک را به آغوش می‌گیرد، خرگوشی را هم نوازش می‌کند. در دوران رنسانس برای نمایش مهربانی حضرت مسیح (ع) در تابلوهایی که از او کشیده شد پرندگان و حیوانات مختلفی دیده می‌شد، اما هیچگاه تصویری از خرگوش در این تابلوها نبود. به همین دلیل نقاشی تیسین در میان نقاشی‌های مذهبی جایگاهی متمایز دارد.
 
پرتره آلبرشت دورِر از یک خرگوش که در سال 1502 کشیده شده نیز یکی از متفاوت‌ترین خرگوش‌های هنر است. برعکس تیسین که خرگوشی سفید رنگ کشیده بود، خرگوش دورر به رنگ قهوه‌ای است و زمینه اثر نیز کاملا خالی است، این مسئله موجب می‌شود توجه مخاطب فقط بر خرگوش متمرکز شود. این اثر همزمان مرموز و و ترسناک است. در مغز خرگوش چه می‌گذرد؟ به چه چشم دوخته است؟ این خرگوش کاملا جدی است.
 

 
یکی از جذاب‌ترین خرگوش‌های دنیای هنر و ادبیات طراحی جان تنیل برای خرگوشِ سفید کتاب «آلیس در سرزمین عجایب» نوشته لوییس کارول است. تنیل در این طراحی خرگوش را با لباس انسان به تصویر کشیده، خرگوش روی دو پا ایستاده و به ساعت جیبی خود نگاه می‌کند. به نظر می‌رسد آرامش خرگوش به هنرمندان این مجال را می‌دهد تا شخصیت و امکانات متفاوتی برای او خلق کنند.
 

 
غریب‌ترین خرگوش دنیای هنر، عروسکی ساخته جف کونز است. عروسکی به شکل خرگوش با پوست نقره‌ای رنگ که مانند آینه عمل می‌کند. این اثر استعاره‌ای از هنر است که با انعکاس واقعیت در ذهن هنرمند سروکار دارد. کونز نابغه‌ای عجیب و غریب بود و خرگوش او نیز شاید عجیب‌ترین خرگوش دنیا باشد.
 

باگزبانی

 
و بامزه‌ترین خرگوش دنیای هنر کسی نیست جز «باگزبانی»، شخصیتی کارتونی که اواخر دهه 1930 خلق شد. خرگوشی هویج به دست که بسیار شرور و شیطان است و حتی می‌توان گفت نماد این حیوان در قرن بیستم است. او به سنت مجسمه‌های قرن 15 میلادی باریک‌اندام است، همیشه بی‌قرار است و دردسرآفرین. اگر موش‌ها در کارتون‌ها بامزه هستند و گربه‌ها بی‌رحم، خرگوش شخصیتی است آزاده و قهرمان.
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات