طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪
مفهوم عشق در هنر قرن 21 + عکس
این تصاویر در موزه شهر ویتری سورسن فرانسه به نمایش گذاشته شده اند اما تنها به جنبه‌های عاشقانه،خوشبختی و مثبت عشق نگاه نکرده است بلکه به لحظات دردناک و غم آلود نیز پرداخته است....
مضمون اصلی که در تمام این آثار هنری دیده می‌شود عشق است و این تصاویر توجه همگان را به نوع نگرش عشق در قرن حاضر تغییر داده است.

 به نقل از مجله فرانسوی آرت: این تصاویر در موزه شهر ویتری سورسن فرانسه (به فرانسوی: Vitry-sur-Seine) به نمایش گذاشته شده اند اما تنها به جنبه‌های عاشقانه،خوشبختی و مثبت عشق نگاه نکرده است بلکه به لحظات دردناک و غم آلود نیز پرداخته است.
 
1. مقاومت در برابر تاثیرات عشق:
یک زوج عکاس و هنرمند به نام مارینا آبراموویک و یولی، تصویری از مقاومت فیزیکی و ذهنی در برابر عشق دیگری را این چنین به تصویر کشیده اند. تیری از عشق که خواستار ورود به قلب است اما با مقاومت دیگری روبرو می‌شود.
 
عشق
 
2. خالی شدن از احساسات:
عکاس این عکس "‌هایلی نیومن" است و نام این عکس را "عینک گریان" گذاشته است.
او می‌گوید : من به مدت یک سال، زمانی که از وسایل حمل و نقل عمومی ‌استفاده می‌کردم برای اینکه اشک‌هایی که از چشمانم سرازیر می‌شوند کمتر دیده شوند یک پوشش سیاه رنگ به اسم عینک را بر روی چشمان گریانم قرار می‌دادم.
این عینک احساسات مرا به خوبی پوشش می‌داد.
کمی ‌بعد عینک زدن برای خالی شدن از احساسات درونی در معابر عمومی ‌باب شد.
 
عشق

3. قلب‌های ناگسستنی:
"فیونا بانر"
تصویری هنری را با نام "قلب‌های ناگسستنی" خلق کرده است. قلب‌ها با وجود اینکه شکسته می‌شوند اما کنار یکدیگر باقی می‌مانند. او با این تصویر یک سمبل واقعی از زندگی را نشان می‌دهد که انسان‌ها حتی در سخت ترین شرایط نیز بخاطر عشقی که دارند نباید دیگری را ترک کنند.
 
قلب‌های ناگسستنی
 

4. شعر عاشقانه:
آثار هنری تریسی کریما امین (Tracey Karima Emin) ‏ریشه در زندگی شخصی او دارد. وی یک هنرمند بریتانیایی و از برجسته‌ترین اعضای هنرمندان جوان بریتانیایی است. او این شعر عاشقانه بسیار زیبا را سروده است.
 
000  14.jpg

5. اشک:
اشک تنها حالتی است که در تمام عشق‌های نافرجام صدق می‌کند. عکاس این طرح "بس ژان آدر" می‌باشد و نام این تابلو را "من بیش از آن ناراحتم که بتوانم به زبان بیاورم" این عکس حقایقی را بازگو می‌کند که حتی ساعت‌های فیلم برداری یا تصویر برداری این تاثیر را ندارد.
 
000  15.jpg

6. آغوش عاشقانه از نوع پست مدرنیسم:
این تصویر دو دستگاه عاشق را نشان می‌دهد که روبروی یکدیگر قرار دارند! به نوعی بیانگر این موضوع می‌باشد که عشق در جوامع امروزی تغییر گسترده ای در شکل داشته و حتی از داخل دستگاه‌های ماشینی نیز دیده می‌شود. این عکس توسط آنژ لسیکا گرفته شده است.
 
000   18.jpg

7. عشق ناب:
این ایده توسط فیلیکس گونزالز طراحی و گرفته شده است. گونزالز با این طرح به طور سمبلی نشان می‌دهد که دو فرد عاشق حتی ساعت بدن و روحشان نیز یکی است و تفاوتی با هم ندارند.
 
000  19.jpg

8. جدایی ناپذیر:
فرانسوا خاویر،
فیلمی ‌را که در آن یک جفت طوطی به مدت سه ماه با هم زندگی می‌کنند را فیلم برداری کرد. آنها فارغ از اتفاقاتی که رخ می‌دهد با هم زندگی می‌کنند.
 
000  13.jpg
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات