طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪

 منچستر یونایتد در سی ام اگست 1919 به لیگ فوتبال بازگشت.جنگ جهانی اول باعث 4 سال فاصله شده بود.تیم برای اولین بازی که برگشته بود،شامل چهره های جدید زیادی بود.در حقیقت فقط دو نفر از ان ها در بازی های قبلی یونایتد در اواخر فصل 15/1914 بازی کرده بودند.
Billy Meredith در اولدترافورد ماند،اما به انتهای مشهوریت خود در اولدترافورد رسیده بود.او تنها 19 حضور در یونایتد داشت وقتی یونایتد رده ی دوازدهم را در بخش اول تمام کرده بود.قهرمان جدید زمین Joe Spence فصل را به عنوان بهترین گلزن تیم با 14 گل لیگ تمام کرد.او دوباره به برترین گلزنان در سال 21/1920پیوست، اما این بار با نصف شمارش که یونایتد دوباره تابع رسیدن به پایان در رده ی سیزدهم بود.
مدیر John Robson سپس باشگاه را ترک کرد که John Chapman جایگزین او شد.کسی که به نقش دوتایی سر دفتر/مدیر که قبلا توسط JJ Bentley بر عهده گرفته بود،برگشته بود. زمانی که ان ها به استادیوم جدید در Maine Road حرکت کردند،رئیس جدید Ernest Magnall ادامه به درست کردن عنوان های محلی کرد.
Mggnall همچنین Meredith را برای شهر واگذار کرد و با وجود سال های قبلی او شاید هیچ تطابقی وجود نداشت که یونایتد در اولین فصل بدون او تنزل کرده باشد که فقط 8 بازی از 42 بازی را در سال 22/1921 بردند.وقتی on-fied به رهبری Frank Barson در ترفیع در انتهای سال25/1924 نتیجه گرفت.تیم Chapman در دومین قسمت تا سومین تلاش بازی کردند.یونایتد بعد از دست دادن فقط 8 بازی در رده ی دوم در مقابل Leicester City تمام شد.
بالاترین مقام یونایتد نهمین رده بود که در سال 16/1915 تمام شد.تیم Chapman شروع خوبی را در کاپ FA ادامه داد.ام این موضوع در مسابقه ی نیمه نهایی متوقف شد وقتی که منچستر سیتی تیم را 0-3 در Bramall Lane شکست داد.سپس شانس سیتی ته کشید و ان ها هم در فینال به بولتون باختند وهم جایگاه خود در رده ی اول را از دست دادند.
هواداران یونایتد نمی توانستند از عهده ی خندیدن به سیتی برایند. دو ماه از فصل 27/1296 ان ها مشکلات خودشان را داشتند.وقتی که کاپ FA ،Chapman را با تاثیر فوری به تعلیق در اورد.به دلایلی که هیچ وقت برای عموم اشکار نشد.جناح راست Clarence Hildich به عنوان بازیکن-رئیس جانشین شد در صورتی که باشکاه در جست و جوی جانشینی دائمی تر بود.و 'Lal' نسبت به انتخاب کردن او بی میل بود و تیم هم زیان می دید.

جانشین دائمی Chapman،Herbert Bamalett،ان فصل دیر رسید.او قبلا برای هواداران یونایتد به عنوان داوری که کاپ FA باشگاه را در یک چهارم نهایی در برابر برنلی در سال 1909 لغو کرده بود،شناخته شده بود.زمانی که تیم ان ها وسط برف و بوران بازی می کرد.Bamlett در زدن سوت فینال بدون امادگی بود بنابراین Charlie این کار را انجام داد و یونایتد به بردن کاپ در ان فصل ادامه داد.
متاسفانه Bamlett تاثیر بیشتری بر موفقیت یونایتد،به عنوان رئیس نداشت.تیم از رده ی اول لغزش کرد. در سال 27/1926 در رده ی پانزدهم و در سال 28/1927 در رده ی هجدهم تمام شد.فقط در سال 29/1928 در رده ی دوازدهم جبران کردند.Joe Spence ادامه به گل زدن کرد اما حتی او هم نتوانست تنزل یکنواخت یونایتد را متوقف کند.

کلمه های الد ترافورد برای اولین بار در فصل 10/1909 وارد فرهنگ مردم فوتبال شد.زمینی که استادیوم روی ان بنا شده بود،توسط شرکت ابجوسازی ( John henry davis) خریده شده و به به باشگاه اجاره داده شده بود.Davis به تنهایی خرج های باشگاه را پرداخت کرد.در سال 1908 باشگاه تحت نظارت و اداره ی ارشیتکتی به نام Archibald بود. که با رسیدن سال 1910 باشگاه از خانه ی قدیمی اش در Bank street حرکت کرده بود.
اولین ترکیب یونایتد در اولدترافورد در نوزدهم ماه فوریه ی سال 1910 بازی کرد.میزبان جدید 3-4 به اولین بازدید کننده ی خود،لیورپول، باخت.ولی استادیوم در جا دادن 80000 ظرفیت و جمعیت موفق بود.دو روز قبل،جایگاه تماشاچیان در bank street توسط بادهای طوفانی خراب شده بود.بیشتر شواهد نشان میداد که یونایتد احتیاج به یک خانه ی جدید داشت.
در حقیقت یونایتد جایزه لیگ قهرمانان را برای بار دوم در انتهای اولین فصل کامل در اولدترافورد در سال 11/1910 به دست اورد.ان ها در روز فینال به هم فشردند و ساندر لند را 1-5 با دو گل Harold شکست دادند.Halse همچنین شش گل زد که یونایتد swidon twon را 4-8 شکست داد.
سردفتر-مدیر Ernest Mangnall از انفجار انتقادها خسته شد و استعفا داد و به همسایه ی یونایتد،منچستر سیتی پیوست.جست و جو برای جانشین Mangnall به JJ Bentley رئیس لیگ فوتبال ختم شد.تحت راهنمائی های او قرمزها در انتهای فصل 13/1912 رده ی چهارم لیگ قهرمانان را مدعی شدند.
فصل 14/1913 دوره ای از تحول وتغییر بود.عملیات بعدی برای تغییر مدیریت قابل ملاحظه بود.در دسامبر 1914 برای اولین بار نقش های مدیریت و منشی از هم جدا شد.Bentley منشی تمام وقت شد و John Robson برای مواظبت کردن و انتخاب تیم منصوب شد.
تیم Robson سایه ای از تیمی بود که در دهه ی قبلی بسیار عالی بازی کرده بود و از تیم فقط George Stocey,
Billy Meredith, Sandy Turnbull, George Wall از پیروزی کاپ F.A باقی مانده بودند.تعجب اور نبود که باشکاه برای رهایی از انتقال به جای بدتر تقلا می کرد.
قبل از این که یونایتد بتواند برنامه ای برای بهبود اماده کند،طهور جنگ جهانی اول ،فوتبال را به طور محکم در پس ذهن مردم قرار داد.لیگ فوتبال معلق شده بود و باشکاه به بازی کردن در مسابقات منطقه ای متوسل شده بود.
یونایتد در تورنومنت های اصلی و فرعی Landcashire چهار فصل بازی کرد ولی این کمتر از تفریح های موفق بود.بیچارگی ان ها به دلیل این بود که دو نفر از بازیکنان باشگاه مقصر مسابقه شده بودند.Enoch west هم مثل Sandy که به گردان فوتبالیست ها برای کمک به جنگ انگلیسی ها پیوسته بود،در زندگی تحریم شده بود.
متاسفانه Turnbull در زمان نبرد فرانسه در می 1917 کشته شد.او یونایتد را بدون دیگر قهرمانان پیشین قرن،برای بازگشت ان ها به لیگ فوتبال در سال 1919 ترک کرد.

John Henry Davies در ازای مقداری سود از به جریان انداختن Newton Heath تصمیم به سرمایه گذاری در انجا نمود.

این عمل منجر به عوض شدن اسم باشگاه شد و بعد از چندین تغییر که شامل منچستر سنترال و منچستر کلتیک بود،که این اسم ها رد شدند،منچستر یونایتد در اوریل/می 1902 متولد شد.

شخص تاثیر گذار بعدی که به یونایتد امد Ernest Mangnall بود که در سپتامبر 1903 به عنوان منشی منصوب گردید،اما در بسیاری از جاها به عنوان مدیر اول باشگاه شناخته شه بود.جبهه ی او بازیکنان جدیدی از جمله دروازبان Harry Mogar و فوروارد Charlie Sager شامل می شد که قسمت سوم را در بخش دوم در سال 04/1903 و دوباره در سال 05/1904 تمام کردند.

فصل بعدی 06/1905 برای معلوم شدن یکی از بهترین ها در زندگی کوتاه منچستر یونایتد بود.خط حمله ی Dick Duck Worth, Alex Bell و کاپیتان Chrlie Roberts در جهتی مفید بود که به مرحله ی یک چهارم نهایی کاپ FA رسیدند.اما مهم تر از ان این بود که نائب قهرمان در بخش دوم شدند.12 سال بعد از ارجاع داده شدن یونایتد جای خود را در بالا ترین مقام احیا کرد.

برای مشهور شدن Magnall با Billilly Meredith قرداد امضا کرد که از تیم رقیب یعنی Mnchester City بود که ملقب به welsh wizar(افسونگر اهل ولز) شده بود.Meredith در گیر اتهام رشوه گیری در سیتی شده بود و در نتیجه به همراه 17 بازیکن دیگر به حراج گذاشته شده بودند.Mngnall سریع عمل کرد و قبل از شروع شدن حراج امضای Meredith را بدست اورد.

تازه واردین فوتبال وحی امیز اثبات شده بودند.Meredith گل های بی شماری را برای Sandy Turnbull در سال 08/1907 ،زمانی که یونایتد لیگ فوتبال championship (قهرمانی) را بدست اورد،ایجاد کرد.به عنوان قهرمان یونایتد برای نخستین بار در سال 1908 به عنوان حامی خیریه بازی کرد.ان ها به موقع جایزه ای را بردند که لیگ قهرمانان جنوبی QPR را0-4 شکست دادند.که این برد را مدیون و متشکر هت-تریک Jimmy Turnbull همنام Sandy بود.

سومین جایزه ای که به تابلوی افتخارات باشگاه اضافه شد،کاپ FA در پایان دوندگی خیلی زیاد در سال 1909 بود.یونایتد Bristol city 0-1 در فینال شکست داد که مدیون گل Sandy است.

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد برای اولین بار در سال 1878 با اسم Newton Heath LYR*تاسیس شد.


با وجود تردید اندکی که بر ان ها تاثیر گذاشته بود به بازی های ملی و حتی جهانی نزدیک می شدند.کار کنان راه اهن در
Newton Heath شور و هیجان خود را برای انجمن فوتبال با بازی مقابل دیگر حوزه های LYR پروراندند.


در حقیقت ،وقتی لیگ فوتبال در سال 1888 ایجاد شد،بازیکنان
Newton Heath خودشان را به اندازه ی کافی خوب در نظر نمی گرفتند تا عضو موسس ها در کنار blackburn rovers و Preston North End باشند.در عوض ان ها تا سال 1892 برای ورودشان به عضویت موسس ها صبر کردند.


مشکلات مالی،
Newton Heath را ازار می داد و با شروع قرن بیستم به نظر می رسید که ان ها برای انقراض مقدر شده بودند.باشگاه توسط صاحب ابجو سازی بومی اش John henry pavies اداره می شد.کاپیتان Harry Stafford اسطوره ای بود که تعهد داشتن به باشگاه را زمانی یاد گرفت که سگی را دید،که به Newton Heath تعلق داشت.

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات