طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪


بارسا با تساوی 2-2 و در مجموع پیروزی 4-3 مقابل رئال، راهی مرحله نیمه نهایی رقابت های کوپا دل ری شد.
در این دیدار ابتدا بارسا با گل های پدرو و دنی آلوز پیش افتاد اما رونالدو و بنزما در نیمه دوم گلزنی کردند تا بازی در نهایت با نیتجه مساوی به پایان برسد.
باز هم چیزی نمانده بود که رئالی ها در همان ثانیه ابتدایی به گل برسند. پاس اشتباه دنی آلوز به پیکه، پشت محوطه جریمه به هیگواین رسید اما ضربه مهاجم آرژانتینی رئال چندان دقیق نبود و از کنار دروازه پینتو به بیرون رفت.
رئالی ها که برای صعود به پیروزی نیاز داشتند، بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه 3 بار دیگر در آستانه فرو ریختن دروازه بارسا قرار گرفتند اما این بار پینتو دروازه میزبان را بسته نگه داشت.
اولین موقعیت بارسا در دقیقه هشتم به وجود آمد. فرار مسی با خطای کاکا همراه شد و یک ضربه آزاد را نصیب کاتالان ها کرد اما ضربه دنی آلوز به دیوار دفاعی رئال برخورد کرد.
یک دقیقه بعد فرار الکسیس سانچس در عمق دفاعی رئال، با خطای راموس همراه شد اما داور اجازه داد بازی دنبال شود. لحظاتی بعد یک پاس عمقی دیگر مهاجم شیلیایی بارسا را در موقعیت گلزنی قرار داد اما سانچس در کنترل توپ ناموفق بود و توپ در اختیار کاسیاس قرار گرفت.
در دقیقه 11 رونالدو می توانست در موقعیتی مشابه دیدار رفت و دقیقا در همان دقیقه، دروازه پینتو را باز کند اما ضربه او را دروازه بان بارسا برگشت داد و مدافعان کاتالانی اجازه ندادند اوزیل از توپ برگشتی استفاده کنند.
تقریبا یک ربع از زمان بازی سپری شد تا مسی اولین ضربه اش به سمت دروازه کاسیاس را بزند اما ضربه فنی او در چهارچوب نبود.
کاکا که در این دیدار در کنار اوزیل در ترکیب اصلی رئال قرار گرفت، بهترین بازیکن میدان در دقایق ابتدایی بود و اکثر حملات تیمش را پایه ریزی می کرد. در سمت مقابل هم الکسیس سانچس با جنگندگی خاصش در خط حمله، به دفعات مدافعان حریف را به دردسر انداخت.
حرکت رونالدو در دقیقه 17 دروازه بارسا را به شدت به خطر انداخت اما حضور به موقع پویول این موقعیت را از رئال گرفت.
چند دقیقه بعد پویول با یک حرکت فردی به عمق دفاع رئال زد اما آلونسو و سرخیو راموس اجازه پیشروی را از کاپیتان کاتالان ها گرفتند.
جدی ترین موقعیت رئال در نیمه اول در دقیقه 26 توسط اوزیل ایجاد شد. ضربه غافلگیر کننده این ستاره ترک به تیر عمودی دروازه پینتو برخورد کرد و روی خط دروازه پایین آمد.
یک دقیقه بعد اشتباه پینتو می توانست به قیمت باز شدن دروازه بارسا تمام شود اما ضربه هیگواین را پینتو برگشت داد.
خطای آربلوا روی اینیستا در دقیقه 28 باعث مصدومیت هافبک خلاق بارسا شد و گواردیولا مجبور شد یک تعویض اجباری انجام دهد و پدرو را به بازی بفرستد.
سرنگونی سانچس در محوطه جریمه رئال توسط په‌په با اعتراض کاتالان ها همراه بود اما ویتینس، داور بازی، اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
در دقایق انتهایی نیمه اول درگیری های بازیکنان دو تیم بار دیگر شدت گرفت و هر تصمیم داور، با اعتراض بازیکنان یکی از دو تیم روبرو می شد.
در حالی که به نظر می رسید نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان خواهد رسید، قفل دروازه رئال دو بار پیاپی در دقایق پایانی نیمه اول باز شد.
ابتدا در دقیقه 43 مسی با یک حرکت انفرادی مدافعان رئال را به هم ریخت و با یک پاس دقیق پدرو را صاحب توپ کرد. این بازیکن نیز با یک ضربه دقیق دروازه کاسیاس را باز کرد.
در ثانیه های پایانی این نیمه خطای لاسانا دیارا روی مسی، بازی را به جنجال کشاند. بازیکنان بارسا معتقد بودند داور باید  هافبک فرانسوی حریف را با دادن کارت زرد دوم، اخراج کند.
در نهایت بازی دنبال شد و روی همین صحنه بارسا به گل دوم رسید. ضربه خطا توسط بازیکنان رئال برگشت داده شد اما توپ جایی رفت که دنی آلوز آماده بود تا با یک ضربه غیرقابل مهار دروازه کاسیاس را برای بار دوم باز کند.
نیمه دوم با میدان‌داری آبی و اناری ها آغاز شد. آنها که در مجموع 4-1 پیش افتاده بودند، به بازی همیشگی شان رو آوردند.
حرکت مسی در پشت محوطه جریمه رئال اولین موقعیت جدی نیمه دوم را ایجاد کرد. خطای راموس، یک ضربه آزاد را نصیب بارسا کرد که ژاوی آن را به بالای دروازه زد.
سه دقیقه بعد راموس با ضربه سر دروازه بارسا را باز کرد اما داور بازی خطای او را روی دنی آلوز اعلام کرد و گل را نپذیرفت. اعتراض  شدید رونالدو هم یک کارت زرد را برای او به ارمغان آورد.
مورینیو که تیمش را حذف شده می دید، در دقیقه 60 بنزما و کایه خون را جای هیگواین و کاکا به میدان فرستاد اما روند بازی تغییر نکرد و باز هم این تیم میزان بود که توپ و میدان را در اختیار داشت.
در دقیقه 65 کایخون روی ارسال آربلوا صاحب موقعیت شد اما ضربه سر ناقص او را پینتو به راحتی مهار کرد. آربلوا دو دقیقه بعد با یک پاس خوب گرانرو را صاحب موقعیت کرد اما ضربه بی دقت گرانرو جایی در چهارچوب دروازه بارسا نداشت.
در دقیقه 68 سرانجام  رئال به گل رسید تا بازی جذاب تر شود. پاس در عمق اوزیل در موقعیتی مناسب به رونالدو رسید و این ستاره پرتغالی بعد از عبور از پینتو، گل اول تیمش را به ثمر رساند.
سه دقیقه بعد رئال به بازی برگشت. روی دفع اشتباه پیکه، توپ به بنزما رسید و این مهاجم فرانسوی بعد از یک دریبل سر پای زیبا و عبور از پویول، با یک ضربه دقیق توپ را به قعر دروازه بارسا فرستاد.
حملات خطرناک رئال ادامه پیدا کرد و چیزی نمانده بود که رونالدو بار دیگر روی پاس اوزیل گلزنی کرد اما ضربه او را مدافعان بارسا دفع کردند.
در این دقایق بازیکنان رئال با امیدواری بیشتری به دروازه بارسا حمله ور شدند و با هر حمله آنها دروازه بارسا به شدت تهدید می شد.
بنزما می توانست در دقیقه 78 بار دیگر در نقش گلزن ظاهر شود اما این بار پویول و پینتو به هر ترتیبی بود او را متوقف کردند.
چند دقیقه بعد نوبت مسی بود که دروازه رئال را روی یک ضربه آزاد دیدنی تهدید کند؛ ضربه ای که با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 84 مسی می توانست نام خود را در جمع گلزنان بازی ثبت کند. ستاره آرژانتینی بعد از یک حرکت پا به توپ، با ضربه ای محکم دروازه کاسیاس را نشانه گرفت اما توپ به تور کنار دروازه برخورد کرد.
حرکت پدرو و ضربه سر کریس رونالدو، موقعیت های بعدی دو تیم بود که هیچ یک تبدیل به گل نشد.
رئالی ها با تمام وجود حمله می کردند و این بازیکنان بارسا را در لاک دفاعی برد. سرانجام اتفاقی که انتظارش می رفت رخ داد و داور به یک بازیکن کارت قرمز نشان داد.
راموس که یک کارت زرد داشت، به دلیل خطا روی بوسکتس با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد.
پدرو می توانست در اولین ثانیه های وقت های اضافه خیال تیمش از پیروزی را راحت کند اما ضربه سر آرام او روی ارسال دنی آلوز در دستان کاسیاس قرار گرفت.
در نهایت بازی با همان نتیجه 2-2 به پایان رسید تا بارسا انتقام شکست در فینال فصل قبل را بگیرد
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات