طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪


در شرایطی که تنها ١٠ سال از عمر ویکی‌پدیا می‌گذرد این دانشنامه آزاد آنلاین درحال نابودی است. “جیمی ولز” در کنفرانس سالانه ویکی‌پدیا با ابراز نگرانی از این مسئله گفت: “هیچکس حاضر نیست ویکی‌پدیا را به روز کند”.

اساس این سایت بر پایه اطلاعاتی است که هر کاربر می‌تواند در یک موضوع و مقوله خاص به روز کند و یا بنویسد، اما اکنون به نظر می‌رسد تعداد همکارانی که این به روزرسانی‌ها را انجام می‌دهند به شدت کاهش یافته است.

بنیانگذار ویکی‌پدیا افزود: ما درحال ساماندهی تعداد ویرایشگرهای خود نیستیم. به نظر من این مسئله، یک بحران وخیم نیست اما بسیار مهم است.

همکاران قدیمی که همیشه اطلاعات خود را برای غنی شدن ویکی‌پدیا ارائه می‌کردند تا این سایت را به یک منبع مهم اطلاعاتی روی وب تبدیل کنند پیر شده‌اند، ازدواج کرده‌اند، خانواده تشکیل داده‌اند و دیگر زمان خود را به کارهای دیگری اختصاص می‌دهند.

براساس گزارش وب نیوز، زمانی که در سال ٢٠٠١ ویکی‌پدیا عرضه شد خانه‌ای بود که به وب، ایده ساخت یک منبع جدید اخبار در دسترس و کاملاً رایگان را ارائه می‌کرد.

امروز یک دهه از تولد این دانشنامه آنلاین آزاد جهانی گذشته است و به نظر می‌رسد که اشتیاق اولیه در به روزرسانی اطلاعات آن از بین رفته است.

یکی از علل این عدم اشتیاق، شبکه‌های اجتماعی هستند. به طوری که سایت‌هایی چون “فیس‌بوک” و “توییتر” تمام انرژی نوجوانانی که زمانی باویکی‌پدیا همکاری می‌کردند را جذب کرده‌اند.


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic