طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪
نوشته شده در تاریخ 1390/01/13 توسط Abbas .A
دربی بزرگ شهر میلان معروف به دربی‌دلا مادونینا امشب (شنبه) به میزبانی میلان كلید می‌خورد.

 با توجه به صدرنشینی میلان تا پایان هفته سی‌ام مسابقات باشگاهی فوتبال ایتالیا(كالچو) مثل همیشه روزنامه‌های تاثیرگذار ایتالیا حامی تیم دوم بوده و معتقدند كه اینتر در این دیدار بزرگ به پیروزی خواهد رسید و صدر جدول را تصاحب خواهد كرد.

میلان تا قبل از بازی بزرگ امشب (شنبه)، در 30 بازی برگزار شده 62 امتیاز كسب كرده و 18 پیروزی، 8 تساوی و 4 شكست به نامش ثبت شده است.

اینترمیلان نیز با همین تعداد بازی، 18 پیروزی، 6 تساوی و 6 شكست در كارنامه خود ذخیره كرده و با 60 امتیاز در تعقیب روسونری‌ها است و ناپولی با 59 امتیاز در سایه حركت كرده و همچنان مدعی است.

لوتار ماتیوس كاپیتان سابق تیم ملی آلمان معتقد است ساموئل اتوئو بازیكنی است كه می‌تواند سرنوشت این دیدار را رقم بزند. او كه بین سال‌های 1988 تا 1992 برای نراتزوری بازی كرده؛ مطمئن است كه تیم سابقش می‌تواند در این دیدار مقابل میلان پیروز شود.

وی در این خصوص اعلام كرد: یك اینتری واقعی هستم. هر بار كه بازی اینتر را می‌بینم، واقعا هیجان زده می‌شوم. چه تیمی در دربی پیروز می‌شود؟ مطمئنا اینتر. من این را به عنوان یك هوادار نمی‌گویم بلكه به عنوان یك مربی چنین نظری دارم.

این فقط ماتیوس نیست كه از پیروزی اینتر اطمینان دارد چرا كه بزرگانی چون فرگوسن، كاماچو، كلمنته، كاپلو و فیگو نیز در نظرسنجی سراسری گاردین اینترمیلان را پیروز می‌دانند.

بزرگترین معضل میلان

تنها بازیكن محروم این بازی از میلان كه اتفاقا محرومیتش بزرگ ترین معضل این تیم در دربی است، زلاتان ابراهیموویچ ستاره بزرگ میلان است. هر چند ماجرای مصدومیت چیوو نیز بر سر زبان‌ها است.

زلاتان كه به دلیل حركت ناشایست در بازی برابر باری برای 2 جلسه از حضور در سری A محروم شده، در دربی دومین جلسه محرومیت خود را طی می‌كند تا در یكی از حساس ترین مسابقات باشگاهی جهان محروم باشد.

مصدومان میلان كم نیستند، پیرلو كه قبل از بازی با پارما مصدوم شد در حال حاضر شش هفته می‌شود كه از میادین دور است. پزشكان میلان گفته اند كه او مسلما به بازی دربی می‌رسد.

این بازیكن 31 ساله تمریناتش را از روز پنجشنبه آغاز كرده و احتمالا تا روز دربی به سطح آمادگی قابل قبولی خواهد رسید.

پاتو جوان كه در بازی برابر پالرمو از ناحیه مچ پا آسیب دیده، تمریناتش را با تیم آغاز كرده و احتمالا تا روز دربی به آمادگی كامل خواهد رسید. آمبروسینی كاپیتان آ.ث میلان مطمئنا به دربی نمی‌رسد.

جان لوكا زامبروتا كه با مصدومیتش خط دفاعی را متزلزل ساخته، تمریناتش را با تیم شروع كرده و حتی در مسابقه دوستانه اخیر تیمش نیز درخشیده است.

پیپو اینزاگی به كمپ تمرین تیم برگشته است، اما هنوز تمریناتش با تیم را شروع نكرده و فقط در سالن به طور اختصاصی مراحل بدن سازی را پشت سر می‌گذارد.

در تیم اینترمیلان اما مصدومیت لوسیو تایید شده و حضورش هرگز قطعی نیست.

پائولو مالدینی با 56 بازی در دربی بزرگ میلان هنوز هم نام خود را با این دربی گره زده و هر هواداری حتی از سوی اینتر برای نام او احترام خاصی قائل است.

از این دربی به عنوان یورو دربییا؛ دربی اروپا نیز یاد می‌شود هر چند مردم اسپانیا عقیده دیگری دارند و ال كلاسیكودربی را یورو دربی و حتی دربی جهان می‌دانند.

این دربی بزرگ به تندیس ماری مقدس در شمال منطقه دومو در شهر میلان مربوط می‌شود كه مردم او را مادونینا خطاب می‌كنند.

شاید بزرگ ترین پیروزی‌ها برای میلان به سال 1911 باز گردد كه طی آن میلان به پیروزی 6 بر 3 برابر اینتر رسید.

میلان البته سابقه پیروزی 8 بر یك برابر اینتر در سال 1918 در فینال كوپا مائورو را نیز یدك می‌كشد.

در خصوص اینترمیلان نیز باید به بازی سال 1910 اشاره كرد كه طی آن اینتر به پیروزی 5 بر صفر رسید.

پیروزی 4 بر صفر این تیم در سال 2009 نیز هرگز از یاد هواداران میلان نخواهد رفت.

به طور كلی این دو تیم 274 بار برابر یكدیگر بازی كرده اند و میلان در كنار 72 تساوی به 107 پیروزی نیز دست پیدا كرده است.

اما این وضعیت وقتی فقط در كالچو بررسی شود كاملا فرق می‌كند چرا كه طی 175 بازی برگزار شده اینتر به 64 پیروزی و 52 تساوی دست یافته است.

طبقه بندی: اخبار، سری A،
برچسب ها: حساس‌ترین دربی سری آ+ دربی+ سری آ+ میلان+ ایتالیا+ كالچو+ اینتر+ اینترمیلان+ ناپولی+ روسونری‌ها+ لوتار ماتیوس+ آلمان+ ساموئل اتوئو+ ماتیوس+ فرگوسن+ كاماچو+ كلمنته+ كاپلو+ فیگو+ زلاتان ابراهیموویچ+ ابراهیموویچ+ زلاتان+ پیرلو+ پارما+ آ.ث میلان+ جان لوكا زامبروتا+ پیپو اینزاگی+ لوسیو+ پائولو مالدینی+ مالدینی+ یورو دربییا+ اروپا+ اسپانیا+ ال كلاسیكو+ ماری مقدس+ دومو+ مادونینا+
دنبالک ها: منبع،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic