طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪
نشنال جئوگرافیک، معتبرترین نشریه عکاسی طبیعت در جهان با انتخاب برترین تصاویر مسابقه عکاسی توریستی 2011، بهترین مناظر چشم‌نوازی را که توریست‌ها از چارسوی جهان گرفته‌اند، به جهانیان معرفی کرده است.
 
1- مقام اول: تماشای ستارگان در دریاچه دهانه آتشفشان


اینجا در اولین بازدید من از پارک ملی دریاچه دهانه آتشفشان، می‌خواستم عکسی بگیرم که بتوانم بعدها با دیدن آن، تجربه‌ای را که از سر گذرانده بودم به یاد بیاورم. دوستی با من به این سفر آمده بود که او هم مشغول عکاسی بود. قبل از گرفتن عکس، او را صدا زدم و گفتم: «اینو نگاه کن»، و با خنده دست‌هایم را باز کردم و به پشت بر روی برف‌ها افتادم. یک ثانیه بعد، زمان سنج دوربین، شاتر را باز کرد و نوردهی طولانی آغاز شد. بعد از پایان نوردهی و صدای بسته شدن شاتر، برای مدت طولانی به همان حالت بر روی زمین ماندم، گویی توسط ستارگان درخشان بالای سرم هیپنوتیزم شده بودم.

عکس و توضیح از بن کانالس2- مقام دوم: اعتراف، کلیسای جامع، سانتیاگو دکومپوستلا


این عکسی از مراسم اعتراف یکی از خیل بی‌شمار زوار در کلیسا جامع سانتیاگو دکومپوستلا در پایان پیاده روی زوار است. پیاده روی که به نام کامینو د سانتیاگو یا راه سنت جیمز شناخته می‌شود و در شهر سانتیاگو دکومپوستلا در شمال اسپانیا واقع است.

عکس و توضیح از جیمی مورسیا


3- مقام سوم: وقت غذایک زرافه روچیلد (بلندقدترین زرافه جهان که از گونه‌های در معرض خطر انقراض است) از غذا خوردن از دست یک دختر در پناهگاه زرافه‌های کنیا لذت می‌برد.

عکس و توضیح از رابین مور

4- دیپلم افتخار: جای پا گودزیلامن در یک روز زمستانی فرزندانم را به کنار ساحل دریا برده بودم. ما روی این صخره ساحلی ایستادیم، در حالی که من مشغول لذت بردن از عکاسی بودم و بچه‌ها هم با امواجی سرگرم بودند که به پاهایشان می‌خوردند. البته همه اینها تا زمانی بود که این عکس گرفته شود، چون دقیقا در همین موقع، یک موج خیلی بزرگ ما را کاملا خیس کرد و مجبور شدیم به داخل ماشین برگردیم تا گرم و خشک شویم. ولی به نظر نمی‌رسید که مرد ماهیگیر اهمیتی به موج داده باشد.

عکس و توضیح از ایلان شاشام


5- دیپلم افتخار: چه کسی ببرها را آزاد کردهنرمندان پولیکالی که بدن خود را همانند ببر نقاشی کرده‌اند، در کارناوالی در 26 آگوست 2010 در تریسور کرالا به خیابان*ها آمدند. پولی کالی که کادوواکالی هم نامیده می*شود، یک هنر فولکلوریک سرشار از رنگ است که در منطقه کرالا رواج دارد. این هنر توسط هنرمندان آموزش دیده اجرا می‌شود تا مردم را در جریان اونام (که یک جشن سالیانه برداشت محصول است) سرگرم کند، این جشن عمدتا در ایالت کرالای هند برگزار می‌شود. در روز چهارم جشن اونام (نالام اونام)، هنرمندانی که بدن خود را به صورت ببرهای شکارچی و به رنگ*های زرد روشن، قرمز و سیاه رنگ آمیزی کرده‌اند، هم‌نوا با صدای ابزار موسیقی به نام اودوکو و تاخیل، رژه می‌روند.

عکس و توضیح از شانتانو داس


6- دیپلم افتخار: فضول‌های بافیناکودکان کنجکاوی که می‌خواهند بدانند در این میخانه چه می‌گذرد

عکس و توضیح از لسلی آلشایمر


7- دیپلم افتخار: باغبان تنهامردی که به کار پایان‌ناپذیر هرس کردن سرشاخه‌های حصار باغ یک قصر در دره دورو در نزدیکی شهر پورتوی پرتغال مشغول است.

عکس و توضیح از لورا گرایر


8- دیپلم افتخار: رقصنده با دلفین‌هاتعامل با دنیای حیات وحش خیلی زیبا است. این منطقه با دلفین‌های ساکن آن توجه ما را جلب کرده بود. هنگامی که در آن آب تمیز و شفاف شیرجه می‌زدیم و غواصی می‌کردیم، دلفین‌ها با ما بازی می‌کردند و می‌رقصیدند. این یک ماجراجویی واقعی بود و خاطره‌ای که تا آخر عمر با ما باقی می‌ماند.

عکس و توضیح از بکی کاگان اسکات


9- دیپلم افتخار: آواز در پیکنیکیک گروه از دوستان، در حالی که شب را در طبیعت به آواز خواندن می‌گذرانند، از مصاحبت هم لذت می‌برند.

عکس و توضیح از کریس دی بروین

10- بهترین عکس به انتخاب بینندگان: قدم زدن در افقو در یک بعد از ظهر سرد، یک نفر به سوی خود گام بر می‌دارد. ما می‌دانیم که سفری است طولانی و گاهی هم دشوار، ولی با سوار شدن بر بال های خیال، مادر طبیعت درها را برای ما گشوده است.

عکس و توضیح از فرناندا کردیدیو

طبقه بندی: عکس، اماکن دیدنی، برترین ها،
برچسب ها: برترین تصاویر مسابقه عکاسی توریستی 2011+ برترین تصاویر مسابقه عکاسی توریستی+ 2011+ برترین تصاویر+ تصویر+ عکس+ عکس زیبا+ برترین عکس ها+ برترین تصاویر مسابقه عکاسی+ مسابقه عکاسی توریستی 2011+ مسابقه عکاسی توریستی+ توریست+ مسابقه عکاسی+ مسابقه+ عکاس+ نشنال جئوگرافیک+ جئوگرافیک+ معتبرترین نشریه عکاسی طبیعت+ نشریه عکاسی طبیعت+ نشریه عکاسی+ طبیعت+ معتبرترین نشریه+ نشریه+ انتخاب برترین تصاویر مسابقه عکاسی توریستی 2011+ تماشای ستارگان در دریاچه دهانه آتشفشان+ دهانه آتشفشان+ بن کانالس+ سانتیاگو دکومپوستلا+ جیمی مورسیا+ شمال اسپانیا+ اسپانیا+ زرافه روچیلد+ زرافه+ روچیلد+ بلندقدترین زرافه جهان+ بلندقدترین+ زرافه جهان+ کنیا+ رابین مور+ دیپلم افتخار+ جای پا گودزیلا+ ایلان شاشام+ کارناوال+ 2010+ شانتانو داس+ عکس و توضیح+ توضیح+ فضول‌های بافینا+ لسلی آلشایمر+ پورتوی پرتغال+ پورتو+ پرتغال+ لورا گرایر+ دلفین‌+ بکی کاگان اسکات+ کریس دی بروین+ فرناندا کردیدیو+
دنبالک ها: منبع،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات