طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪
مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که طی آن غول های فوتبال قاره سبز برای صعود به جمع هشت تیم برتر، رقابت سختی با هم خواهند داشت.

شانزده تیم راه یافته به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا پس از موفقیت در مرحله گروهی از سه شنبه شب رقابت سختی را برای صعود آغاز می کنند.
لیگ قهرمانان اروپا پس از 40 روز تعطیلی آغاز خواهد شد تا هیجان فوتبال بار دیگر در قاره سبز به اوج خود برسد و علاقه مندان به محبوب ترین ورزش جهان در ورزشگاه ها تماشاگر این رقابت ها باشند.
بارسلونا، رئال مادرید و والنسیا از اسپانیا، آث میلان، اینتر میلان و آس رم از ایتالیا، آرسنال، منچستریونایتد، تاتنهام، چلسی از انگلستان، مارسی و لیون از فرانسه، بایرن مونیخ و شالکه از آلمان شاختار دونتسک از اوکراین و کپنهاگن از دانمارک تیم های راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا هستند.
کنفدراسیون فوتبال اروپا (یوفا) از فصل گذشته تصمیم گرفت برای پخش مستقیم تمامی دیدارهای این مرحله و درآمدزایی بیشتر برای خود و باشگاه های مختلف رقابت های این مرحله را به جای 2 روز در چهار روز برگزار کند.
** سه شنبه 26 بهمن
میلان - تاتنهام
تیم فوتبال آث میلان دارنده شش عنوان قهرمانی این مسابقات در فصل جاری فوتبال باشگاه های ایتالیا عملکرد بسیاری خوبی را از خود برجای گذاشته است، اما در مرحله گروهی لیگ قهرمانان چندان شرایط مناسبی نداشت و به زحمت خود را به مرحله حذفی رساند.
هر چند میلانی ها با خط حمله آتشین خود متشکل از ابراهیموویچ، روبینیو، پاتو و کاسانو برای هر تیمی خطرناک هستند، اما خط دفاعی کند و پا به سن گذاشته آنها نقطه ضعف این تیم محسوب می شود.
تیم دیگر این دیدار تاتنهام است که فصل بسیار خوب و فراتر از انتظاری را در لیگ برتر انگلستان و همچنین لیگ قهرمانان سپری می کند.
نماینده انگلستان در این فصل با ارائه فوتبالی زیبا و روان طرفداران زیادی برای خود در سراسر جهان جذب کرده است.
این تیم با استفاده از بازیکنان جوانی چون ''''''''گرت بیل''''''''، ''''''''جرمن جینس''''''''، ''''''''آرون لنون''''''''، ''''''''داوسون'''''''' و ''''''''رومن پاولیچنکو'''''''' در مرحله گروهی عملکرد خیره کننده ای داشت و بالاتر از اینتر میلان قهرمان فصل گذشته قرار گرفت.
بازی درخشان قوهای شهر لندن برابر اینتر میلان در مرحله گروهی باعث شده تا آث میلان با احتیاط و ترس به بازی برابر این تیم فکر کند.
** والنسیا - شالکه
تیم فوتبال والنسیا که در ابتدای قرن بیستم یکی از برترین تیم های فوتبال قاره سبز به حساب می آمد، پس از چند سال وقفه دوباره خود را به جمع برترین های اروپا رسانده است.
والنسیا در سال 2000 و 2001 با استفاده از بازیکنان نامدار خود به 2 مقام نایب قهرمانی اروپا رسید، اما ترکیب حال حاضر آنها نشانی از یک تیم مدعی را ندارد.
شالکه آلمان در مرحله گروهی نتایج خوبی کسب کرد تا به عنوان سر گروه به جمع 16 تیم برتر بپیوندد.
شاید حضور علی کریمی در تیم شالکه آلمان تنها جذابیت این بازی باشد.

** چهارشنبه 27 بهمن
آرسنال - بارسلونا
تیم جوان آرسنال که با هدایت آرسن ونگر فوتبالی زیبا و دوست داشتنی را ارایه می کند به طور یقین بدشانس ترین تیم در قرعه کشی بود.
آرسنالی ها فصل گذشته نیز در این مرحله با بارسلونا روبرو شدند که با شکستی سنگین در مجموع 2 دیدار رفت و برگشت حذف شدند.
هر چند آرسن ونگر معتقد است از رویارویی با بارسلونا نمی ترسد، اما بسیار بعید است که توپچی های لندن حریف بهترین تیم حال حاضر اروپا شوند.
آرسنال در دیدار رفت و در ورزشگاه امارات لندن میزبان شاگردان گواردیولا خواهد بود و برای نگه داشتن شانس صعود خود باید نتیجه خوبی کسب کند و گرنه همچون فصل گذشته کار سختی در نیوکمپ خواهد داشت.
نبرد فابرگاس و سمیر نصری از آرسنال با ژاوی و اینیستا از بارسلونا جذاب ترین لحظات این دیدار را رقم خواهد زد.
** آس رم - شاختار دونتسک
شاید تنها دیداری که برای علاقه مندان فوتبال دارای حساسیت چندانی نباشد پیکار رم و شاختار است.
رم در فوتبال ایتالیا شرایط مناسبی ندارد و با قبول چند شکست پیاپی از جمع مدعیان خارج شده است.
از سوی دیگر شاختار تیم ناشناخته ای در لیگ قهرمانان است که می تواند رمی ها را از گردونه جام کنار بزند.
فرانچسکو توتی کاپیتان نامدار رم آرزو دارد تا تیم خود را در مراحل پایانی لیگ قهرمانان ببیند که به نظر می رسد در روزهای فعلی این امر بعید باشد.
** سه شنبه سوم اسفند
کپنهاگن - چلسی
شگفتی ساز مرحله گروهی لیگ قهرمانان بدون تردید تیم کپنهاگن دانمارک است که خود را به مرحله حذفی رساند.
دانمارکی ها پس از بارسلونا جواز حضور در مرحله حذفی را کسب کردند و تیم با انگیزه ای نشان می دهند، اما برای رسیدن به جمع هشت تیم پایانی نامداران چلسی را پیش روی دارند.
هر چند چلسی در لیگ برتر انگلستان حال و روز خوشی ندارد و نتایج دور از انتظاری به دست می آورد، اما شکست و حذف شدن در برابر کپنهاگن بسیار بعید است.
کارلو آنجلوتی سرمربی ایتالیایی چلسی متخصص موفقیت در لیگ قهرمانان است و در صورت ناکامی در این جام باید منتظر برکناری از پست خود باشد.
** لیون - رئال مادرید
لیون نام تیمی است که بر تن هواداران و بازیکنان رئال مادرید لرزه می اندازد، چرا که نماینده فرانسه به طور مداوم در طول چهار فصل اخیر پر افتخارترین باشگاه اروپا را مغلوب کرده است.
کهکشانی ها فصل گذشته در این مرحله به مصاف لیون رفته و با شکست دو بر یک از جام کنار رفتند.
خوزه مورینیو که یکی از موفقترین مربیان فوتبال اروپا به شمار می رود برای قهرمانی در این مسابقات انگیزه فراوانی دارد و برای رسیدن به اهداف خود باید در اولین دیدار حذفی حریف سختی را شکست بدهد.
مادریدی ها که 9 عنوان قهرمانی اروپا را در کارنامه دارند از سال 2001 تاکنون یعنی 10 فصل پیاپی در مرحله یک چهارم نهایی بازنده بوده اند.
این مساله برای تیم متمول مادریدی ها بسیار سخت و دردناک است و ستارگان این تیم با هدایت مورینیو در اندیشه شکست این طلسم هستند.
** چهارشنبه چهارم اسفند
مارسی - منچستریونایتد
''''''''دیدیه دشان'''''''' با هدایت مناسب خود در طول 2 فصل اخیر مارسی را به روزهای اوج خود بازگردانده است و پس از به دست آوردن عنوان قهرمانی فرانسه در فصل گذشته حالا این تیم به فکر موفقیت در اروپاست.
اما مارسی برای تحقق رویاهای خود باید شیاطین سرخ به رهبری آلکس فرگوسن را از پیش روی بردارد.
منچستر یوناتید که در لیگ برتر یکه تازی می کند همواره در لیگ قهرمانان از مدعیان بوده است و این امر در فصل جاری نیز صدق می کند.
** اینتر میلان - بایرن مونیخ
برگزار کنندگان دیدار نهایی فصل گذشته این بار در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم می روند.
هر دو تیم برخلاف فصل گذشته از قهرمانی در لیگ های داخلی خود فاصله گرفته اند و امید خود را به موفقیت در اروپا بسته اند.
اینتر میلان پس از جدایی خوزه مورینیو هنوز به شرایط خوبی نرسیده است و پس از گذشت چند هفته از ابتدای فصل جاری ''''''''رافائل بیتس'''''''' در اینتر جای خود را به ''''''''لئوناردو'''''''' داد.
از سوی دیگر بایرن مونیخ که در فصل گذشته جام حذفی و لیگ آلمان را کسب کرد، امسال فاصله زیادی با تیم صدرنشین دورتموند گرفته است.
نبرد اینتر و بایرن مونیخ می تواند حساسترین دیدار این مرحله باشد، هر چند نبود خوزه مورینیو از جذابیت های اینتری ها کاسته است.

طبقه بندی: اخبار، لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها: بازی های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا+ لیگ قهرمانان اروپا+ ول های فوتبال قاره سبز+ فوتبال+ مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا+ بارسلونا+ رئال مادرید+ والنسیا+ اسپانیا+ آث میلان+ اینتر میلان+ آس رم+ ایتالیا+ آرسنال+ منچستریونایتد+ تاتنهام+ چلسی+ انگلستان+ مارسی+ انگلیس+ لیون+ فرانسه+ بایرن مونیخ+ شالکه+ آلمان+ شاختار دونتسک+ اوکراین+ کپنهاگن+ دانمارک+ یوفا+ ابراهیموویچ+ روبینیو+ پاتو+ کاسانو+ گرت بیل+ جرمن جینس+ 'آرون لنون+ داوسون+ رومن پاولیچنکو+ اینتر+ برترین های اروپا+ 2000+ 2001+ علی کریمی+ آرسن ونگر+ امارات لندن+ لندن+ فابرگاس+ سمیر+ سمیر نصری+ ژاوی+ اینیستا+ فرانچسکو توتی+ لیگ قهرمانان+ کارلو آنجلوتی+ خوزه مورینیو+ مورینیو+ دیدیه دشان+ آلکس فرگوسن+ منچستر+ رافائل بیتس+ لئوناردو+
دنبالک ها: منبع،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic