طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


₪ مجله فی فا ₪
₪ مجله فی فا ₪
«نادانی جسارت بزرگی است» این اولین جمله ای است که وقتی قرار است برای چندمین بار با مارادونا گفت و گو کنی به ذهنت خطور می کند. نادان کسی است که مارادونا را هر چیز دیگری به جز «جذاب و خوش تیپ» می نامد. نادان تر کسانی هستند که از فرازو نشیب های زندگی شخصی مارادونا برای به زمین زدن او استفاده می کنند. بهترین فوتبالیست دوره معاصر انسانی مهربان،خوش برخورد و دلنشین است. «دن دیگو» این رااثبات کرده است.

Maradona durante la entrevista para MARCA


دیگو آرماندو مارادونا سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین در گفت و گویی اختصاصی با روزنامه «مارکا» شرکت کرده که به دلیل طولانی بودن این مصاحبه آن را درچند قسمت برای شما بازتاب خواهیم داد

چند روزی درمادرید بودید.وقتتان را برای بازدید از رئال صرف کردید؟

چندی پیش با مورینیو تلفنی صحبت کردم، من از نظر فوتبالی او را کاملا قبول دارم. خیلی خوشحال شدم که دیدم زیدان تیم را درسفر به لیون همراهی کرد.فکر می کنم که حضورزیدان درکنار بازیکنان خیلی مثبت و خوب است؛ این برای بازیکنان و تمام گروه، خیلی خوب است.زیدان مرجع خوبی برای رئال موفق کنونی است.چندسالی است که رئال موفقیت بزرگی کسب نکرده و مورینیو می تواند اوضاع را به کام کند.سبک جدید کاری باشگاه که با مورینیو شکل می گیرد، مرا کاملا خوشحال می کند.

به طور کلی رقابتهای لالیگا را چطور می بینید؟

فوق العاده.چون به نظر من بارسلونا درحال سخت تر کردن اوضاع است.رئال رونالدو را دارد که فوق العاده است و دی ماریا، اوزیل و ژابی آلونسو و مدافعان بزرگی نیز دارد. بین په په و کاروالیو یک دیوار است.مارسلو بهترین بازیکن کناری در دوره های اخیراست.بدون شک، این بهترین رقابتهای لالیگاست که شاهد آن هستیم ولی اگر رونالدو و مسی را از این لیگ بیرون بیاوریم، اوضاع فرق خواهد کرد. بعد از آن کاسیاس است که درسطحی فوق العاده است وسرخیو راموس که همیشه بی نظیراست.ولی درهرصورت فکر می کنم که از نظر مورینیو، مارسلو بازیکنی است که می تواند به خوبی جناح چپ را بسته و حملات متعددی را رقم بزند.

 رئال درشرایط کنونی و با عملکرد خوب بارسا، چه باید بکند؟

رئال درحال حاضر هیچ راه دیگری به جز  تعقیب بارسا ندارد و مورینیو این را می داند. من راجع به این موضوع خیلی با او صحبت می کنم و مورینیو خودش این را می داند.مطمئنم که در بازی برگشت در «سانتیاگو برنابئو»، او تیمی را برای رویارویی با حقیقت آماده خواهد کرد.

رئال مدعی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هست؟

رئال و چلسی؛ نمی توان چلسی را فراموش کرد. من هیچ وقت چشم از آنها برنمی دارم. چلسی بازیکنان خیلی خوبی دارد و به ویژه پول کافی برای خرید بازیکنان را نیز دارد و رئیس باشگاهی نیز منابع مالی خوبی را در اختیار دارد.

تفاوت بین مورینیو و پپ چیست؟

بیش از هرچیز دیگری ، باید به زمانی که هریک از آنها برای ساختن تیمش دراختیار داشت توجه کرد.اگر مورینیو زمانی که گواردیولا برای پایه گذاری پروژه اش داشت را در اختیار می داشت، شاید اوضاع خیلی برابرتر می بود. آنچه درمورینیو اتفاق می افتد این است که باید مقابل آلمریا یک مدل بازی کند و مقابل ساراگوسا جوری دیگر و مقابل بارسا به سبکی دیگر. خود من زمان کافی برای ساخت تیمم نداشتم. این مرد درحال بررسی شیوه برد بارساست.مورینیو یک «محقق»است، ولی خیلی سخت است مقابل بارسایی قرار بگیری که برتری را در دست دارد.

اگر رئیس بوکاجونیورز بودید، کدامیک از این دو مربی را به خدمت می گرفتید؟

(می خندد) هر دو را جذب می کردم

ولی تصور کنید که پول فراوانی دارید و فقط می توانید یکی از این دو نفررا به خدمت بگیرید!

درابتدا قطعامورینیو را به خدمت می گرفتم،آن هم به خاطر تجربه اش. بدون شک پپ هم از آن دسته افرادی است که ازقدرتی جادویی بهره می برد و توانایی ذاتی دارد.

Real Madrid's Portuguese Coach Jose Mourinho Gestures

 و سوال کلیدی. آیا سرخیو آگوئرو را در رئال می بینید؟

(دیگو برای چند ثانیه فکر می کند)بله بله.او را دررئال می بینم.نمی دانم این اتفاق در تابستان آینده رخ می دهد و یا درآینده ای دورتر ولی بله. سرخیو رادر رئال درکنار رونالدو می بینم که باهم دیوار دفاعی پیکه و پویول را می شکنند.هردوی آنها واقعا شجاع و فوق العاده اند.

این حقیقت دارد که طبق گفته های میگل آنخل خیل، (یکی از مسئولان اتلتیکو)،سران رئال اخیرا برای خرید آگوئروابراز تمایل کرده اند؟

 حقیقتا نمی دانم.من درآن زمان دراسپانیا نبودم و نمی دانم. من درمورد چیزی که ندانم، صحبت نمی کنم. سرخیو هم درخانه زیاد صحبت نمی کند. ولی درمورد مسائلی که می توانید ازخود من بپرسید، پاسختان را خواهم داد.دراین مورد نمی دانم و چیزی به من گفته نشده است

فکر می کنید که آگوئرو می تواند روزی به اندازه مسی خوب باشد؟

خیلی سخت است که به سطح مسی برسد

Atletico Madrid's Argentinian Forward Sergio Kun Aguero Adjusts

 ولی آگوئرو بازیکن خیلی خوبی است

بلکه ولی خیلی سخت است که بتوان به آنجایی که مسی هست، برسد. بگذارید یک چیزی برایتان بگویم: مسی را دراتلتیکو و آگوئرو را دربارسا تصور کنید(می خندد) ؛ آن وقت شرایط خوبی برای مقایسه خواهیم داشت.آن موقع می پرسیم:" ا..چه اتفاقی افتاد؟" این مقایسه عادلانه تری خواهد بود. ولی اگر بخواهیم درمورد آگوئرو صحبت کنیم باید بگویم که او شرایط لازم برای مبدل شدن به یک بازیکن بزرگ در دنیای فوتبال را دارد.

فکر می کنید که او می تواند روزی توپ طلا را ببرد؟

این را بله.فکر می کنم بله، می تواند این موفقیت را کسب کند.نمی دانم چه زمانی ولی می تواند این کار را کند.

به عنوان یک بازیکن حرفه ای چطور بازیکنی است؟

ببینید، من بیست روز درکنار او و دخترم،جیانینا و بنیامین نوه ام درمادرید بودم.من حرفه ای گری ای در سرخیو دیدم که هرگز ندیده بودم؛ به عنوان مثال اگر عصر می بایست برسرتمرینات تیمش حاضر می شد، صبح بیدار می شد و تمرینات بدنسازی و بازیابی اش را انجام می داد. سرخیو همه برنامه هایش را با مربی بدنسازش هماهنگ می کند. اصلا بحث این نیست که فکر کنید که شوخی می کنم یا چون او یکی از اعضای خانواده ام است این را می گویم. اگر آنها درساراگوسا بازی دارند و فردای بازی تمریناتش را ازسر می گیرد. بگذارید این را برایتان بگویم: اگر منِ مارادونا الان بازیکن فوتبال بودم، برای انجام تمرینات روز بعد از مسابقه از خواب بیدار نمی شدم ولی سرخیو این کار را می کند. او یک بازیکن واقعا حرفه ای است.دقیقا می داند که باید درهای فوتبال دنیا را به روی خودش بازکند.او می تواند درکنار بزرگان فرمانروایی کند و مردی به نام مسی را درکنارش دارد.مسی آئینه آگوئرو است؛ یک آئینه بزرگ.

کریس رونالدو را چطور می بینید؟

او به نظر من او شبیه دونده ای که کار را در رده پنجم شروع می کنند و مسابقه را در رده اول به پایان می برد. او یکی از آن بازیکنانی است که دوست دارم در آینده مربی اش شوم

El primer balón de Cristiano... falta de Revelliere. El Lyon comenzó mucho mejor el encuentro.

 و اوزیل؟

او در جام جهانی به ما «گند زد» و خاطره بدی از او دارم ( دیگو شوخی می کند)،. نه، جدی احساس می کنم که او درحال تطبیق با اوضاع است. فکر می کنم که دی ماریا کارش را خیلی خوب انجام می دهد و من بیشتر به این توجه می کند.او شوتهای فوق العاده ای می زند

رئال تحت مدیریت پرس چطور است؟

خیلی خوب.این تیمی است که در کنار چلسی بیشترین شانس را برای تجهیزقوا و خرید یازده بازیکن خوب برای رقابت با بارسا دارد. رئال پول کافی برای این کار را دارد و فقط به زمان کافی برای تمرینات نیاز دارد وبرای ساخت یک تیم واقعی و کامل، چند ماهی زمان لازم است.ولی نگاه کنید، مطمئنم که مورینیو درحال کار کردن برروی تیمش برای رویارویی با بارسا در ماه های آتی است.   بیست بار از او پرسیده شده که چرا 0-5 به بارسا باختید و مورینیو الان در حال ریشه یابی این شکست است.

Desde el palco se debió ver bien, porque el presidente blanco lo pidió con los brazos en alto.

طبقه بندی: اخبار، لالیگا،
برچسب ها: مارادونا+ آرماندو مارادونا+ آرژانتین+ مارکا+ مادرید+ رئال+ مورینیو+ زیدان+ لالیگا+ بارسلونا+ رونالدو+ دی ماریا+ اوزیل+ ژابی آلونسو+ په په+ کاروالیو+ مسی+ مارسلو+ بارسا+ سانتیاگو برنابئو+ لیگ قهرمانان اروپا+ سرخیو آگوئرو+ میگل آنخل+ توپ طلا+ کریس رونالدو+ جام جهانی+
دنبالک ها: منبع،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات